Pirkinių krepšelis
Virtuvės baldai

Virtuvės šviestuvo pasirinkimas. Į ką atkreipti dėmesį?

Nesvarbu, ar Jums reikia apšviesti konkrečią erdvę, ar tiesiog norite atnaujinti savo namų interjerą, tinkamas apšvietimo pasirinkimas visada pagyvins Jūsų namus. Tačiau prieš pradedant rinktis virtuvės šviestuvus, svarbu apsvarstyti, kokio tipo šviesos Jums reikia. Pavyzdžiui, akcentuotas apšvietimas (stalo šviestuvas) pabrėžia konkrečias sritis ir gali būti kaip dekoratyvinis elementas. Tad, tam tikri šviestuvai tinka tik konkrečioms erdvėms apšviesti, o tuo tarpu pakabinami šviestuvai yra universalūs, plačiai naudojami, todėl jie yra populiarus pasirinkimas ir virtuvės apšvietimui.

Išskiriamos keturios pagrindinės namų apšvietimo rūšys, o skirtingi dekoratyviniai stiliai gali pasiekti panašų praktinį poveikį. Dėl šios priežasties protinga butų pabandyti apsvarstyti kokio funkcinio tipo apšvietimą norite turėti, kokiai erdvei jis bus skirtas. O patinkantis šviestuvo tipas ar estetinis stilius turėtų būti antroje vietoje.

Panagrinėkime visas keturias pagrindines apšvietimo formas.

1 – Tikslinis apšvietimas 

Dar kitaip vadinamas darbo zonos apšvietimas, kuris apšviečia tik konkrečią erdvę, kad galėtumėte aiškiai matyti dirbdami ar gamindami maistą virtuvėje. Pavyzdžiui, jei norite šviestuvo, kuris padėtų jums apšviesti pjaustymo stalo plotą savo virtuvėje, būtų protinga pasirinkti pakabinamą šviestuvą, kuris nukreipia šviesą žemyn, pageidautina su atviru ar permatomu dugnu, kad būtų galima išgauti aukštą šviesos laipsnį.

Šviestuvas „VAULT”

Patarimas: Jei sumontavus šviestuvą, skleidžiama šviesa yra per ryški, apsvarstykite galimybę naudoti mažesnio šviesos srauto (matuojama liumenais, „Lm”) lemputę ir atvirkščiai.

2 – Aplinkos apšvietimas 

Dar žinomas kaip netiesioginis apšvietimas, tai priešingas apšvietimas tiksliniam tipui. Šis apšvietimo stilius subtiliai ir tolygiai apšviečia visą kambarį ar plotą, o ne nukreipia šviesą į konkrečią zoną. Pagalvokite apie savo virtuvės salos dydį ir formą ir pasirinkite šviesos detales, kurios yra proporcingos. Net mažesnėse salose geriau naudoti didesnius pakabinamus šviestuvus, o ne vidutinio ar mažo dydžio šviestuvus. Didesni šviestuvai turi daug didesnį įspūdį ir gali pagyvinti neutralią virtuvę.

Patarimas: Jei esate linkę naudoti savo salą daugiau bendravimui ar užkandžių stalui nei maisto gaminimo vietai, pasisemkite įkvėpimo iš restoranų stalų apšvietimo ir pasirinkite lengvesnę šviesą, kuri sukuria intymią nuotaiką.

 3 – Akcentinis apšvietimas

Akcentinis apšvietimas pabrėžia tam tikrą interjero detalę, pvz., Meno kūrinį ar tekstūrą naudojamą sienoms dekoruoti. Akcentinis apšvietimas yra puikus būdas pabrėžti vienetinius kūrinius, tokius kaip paveikslas ar nuotrauka. Jei turite gražų medžio ar akmens stalviršį, akcentinis apšvietimas padės išryškinti įvairius šio paviršiaus tonus.

Šviestuvas „STALACTITE”

Patarimas: Apsvarstykite galimybę įrengti dimeriuojamą jungiklį. Tokiu būdu sukursite lankstumą ir galėsite turėti ryškią šviesą maisto ruošimui ir jaukesnę netiesioginę, aplinkos atmosferos šviesą vakarienei.

 4 – Dekoratyvinis apšvietimas

Dekoratyvinio apšvietimo esmė – vizualinis patrauklumas, kuris daug mažiau orientuotas į apšvietimą. Šviestuvai vaidina didžiulį vaidmenį šiame apšvietime, nes jie privalo gražūs ir dekoratyvūs. Jei kambaryje jau turite pakankamai darbastalio ir aplinkos šviestuvų, nedvejodami rinkitės lengvai šviečiančius pakabinamus šviestuvus. Jei norite, kad jūsų apšvietimas tikrai būtų įspūdingas, ieškokite šviestuvų, kurie ant lubų atspindi įdomų šešėlį. Tai ypač veiksminga namuose su šiek tiek aukštesnėmis lubomis, kurios nusipelno padaryti įspūdį. 

 Virtuvės šviestuvo montavimas

Nors ir yra neaprėpiamas pasirinkimas skirtingo dizaino šviestuvų virtuvės erdvei, tačiau tai dar ne viskas į ką reikėtų atsižvelgti. Montavimas taip pat yra vienas iš esminių veiksnių, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkantis virtuvės apšvietimą. Paprastai pakabinami šviestuvai turėtų būti kabinami 30-50cm atstumu nuo lubų, kurių aukšis 245cm. Papildomiems 10cm lubų aukščio, pridėkite 3cm prie šviestuvo laido ilgio. Pavyzdžiui, virtuvėse su 275cm lubomis pakabinamas šviestuvas turėtų būti kabinamas 40-60cm atstumu nuo lubų.

Taisyklė numeris 3! Viena iš pagrindinių dizaino projektavimo gairių, siekiant pusiausvyros, yra pakartoti elementus tris kartus. Kiekviena nauja virtuvė dabar turi virtuvės salą su trimis mažais kabančiais šviestuvais. Tačiau, jei turite mažesnę virtuvės salą, galite, pavyzdžiui, pakabinti du didesnius šviestuvus virš salos, o ne naudoti tris mažesnius.

Salose, kuriose sumontuotas kelių pakopų stalviršis, apsvarstykite galimybę pakabinti šviestuvus skirtingame aukštyje, kad būtų dramatiškesnis efektas. 

Efektyviai derindami šiuos keturis skirtingus apšvietimo tipus ir atsižvelgdami į teisingą šviestuvų kabinimo būdą, savo virtuvę galite padaryti namų akcentu.

Tikiuosi, kad jus įkvėpė mūsų idėjos. Visada galite peržvelgti mūsų katalogą ir papuošti būtent savo virtuvę!

Norite pirmieji sužinoti 2022 metų namų apšvietimo tendencijas ? Skaitykite apie 7 gyvenimą keičiančias namų dekoro idėjas, kurias turėtumėte apsvarstyti: 2022m. interjero tendencijos.

Nemokamas pristatymas

Užsakymams virš 99 €

Grąžinimo garantija

30 dienų pinigų gražinimo garantija

Kokybės garantija

12 mėnesių garantija

100% Saugūs mokėjimai

El. bankininkystė / MasterCard / Visa